Aktualności

Zakładamy własną firmę czyli Lekcja Przedsiębiorczości w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Jaśle

Zakładamy własną firmę czyli Lekcja Przedsiębiorczości w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Jaśle

W dniu 7 grudnia br. Inkubator Przedsiębiorczości w Jaśle miał przyjemność gościć młodzież z Zespołu Szkół nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego w Jaśle. Uczniowie wzięła udział w Lekcji przedsiębiorczości.

Lekcja miała na celu wzmocnienie postaw przedsiębiorczych i zdolności proinnowacyjnych u młodych ludzi, a także promocję oferty Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle.

W ramach Lekcji Przedsiębiorczości przeprowadzone zostało badanie zainteresowań i predyspozycji zawodowych, po zakończeniu którego każdy uczeń otrzymał analizę wyników, która może mu pomóc w wyborze dalszej ścieżki zawodowej. Dzięki krótkiej prezentacji uczniowie dowiedzieli się czym jest działalność gospodarcza i o czym trzeba pamiętać przy jej zakładaniu.

Uczestnicy Lekcji wzięli także udział w warsztatach pn. „Zakładamy własną firmę”. Pracując metodą projektów, w trzech grupach, na specjalnie przygotowanych formularzach (biznesplanach), pod okiem pracowników IP, próbowali założyć własną działalność gospodarczą. Następnie zaprezentowali wyniki swojej, wyjątkowo kreatywnej pracy.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie, wspaniałą atmosferę, zaangażowanie oraz wszystkie przeprowadzone rozmowy i dyskusję!!

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Lekcji Przedsiębiorczości w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Jaśle zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 13 44 86 371 lub mailowo: inkubator@um.jaslo.pl