Aktualności

25 kwietnia br. zapraszamy na czwarte spotkanie cyklu Liderka z Jasła

25 kwietnia br. zapraszamy na czwarte spotkanie cyklu Liderka z Jasła

25 kwietnia br. w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Jaśle, odbędzie się czwarte spotkanie organizowane w ramach programu Liderka z Jasła.

Tym razem przybliżmy Paniom kwestie związane z prawnymi aspektami prowadzenia działalności gospodarczej. Panie dowiedzą się m.in. gdzie szukać informacji o obowiązujących przepisach prawa i czy warto korzystać z internetowych podpowiedzi w tym zakresie. Poznają proste techniki jak czytać przepisy, by je rozumieć. Spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytania kiedy najlepiej skorzystać z konsultacji prawnej i do kogo się zwrócić oraz jak unikać zagrożeń i konieczności pójścia na drogę sądową.

Porozmawiamy także o tym czy procedury w jednoosobowej działalności są potrzebne, a jeśli tak to dlaczego i jak je opracować. Jakie procedury można przyjąć do realizacji na zasadzie dobrej praktyki, a co powinno zostać spisane.

Poruszymy również tematy związane z praktycznymi aspektami rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej. Okiem prawnika spróbujemy przeanalizować korzyści z wyboru poszczególnych form prawnych i form opodatkowania, porozmawiamy o reglamentacji działalności, a także o istocie i znaczeniu dobrego wyboru kodów PKD oraz o ochronie danych osobowych w firmie.

W drugiej części spotkanie Panie biorące w nim udział, usłyszą historię naszej lokalnej Przedsiębiorczyni. Dowiedzą się jak i dlaczego powstał jej pomysł na biznes, na jakie trudności napotykała we wstępnej fazie prowadzenia działalności i jak sobie z nimi radziła. Panie zainteresowane założeniem własnej działalności gospodarczej otrzymają rady na start od doświadczonej Liderki w biznesie.

Panie biorące udział w spotkaniu będą również miały możliwość wzięcia udziału w sesji budowania networkingu wśród zainteresowanych uczestniczek w formule Rozmowy Liderek o życiu i biznesie. Służą one wymianie wiedzy i doświadczenia, prezentowaniu swoich kompetencji, umiejętności i pomysłów; nawiązaniu relacji oraz poszukiwaniu inspiracji, motywacji i pomysłu na siebie w biznesie.

Program Liderka z Jasła ma na celu budowanie szeroko rozumianych postaw przedsiębiorczych, kształtowanie kompetencji liderskich, budowanie networkingu kobiet, tworzenie platformy wymiany doświadczeń oraz wspieranie kobiet w pracy i biznesie.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie obecności do 24 kwietnia 2024 r., mailowo na adres wp@um.jaslo.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 13 44 86 371.

Serdecznie zapraszamy.