Aktualności

Działalność gospodarcza pod lupą prawnika oraz opowieść o pierwszych krokach w biznesie czyli IV spotkanie cyklu Liderka z Jasła w 2024 r.

Działalność gospodarcza pod lupą prawnika oraz opowieść o pierwszych krokach w biznesie czyli IV spotkanie cyklu Liderka z Jasła w 2024 r.

25 kwietnia  br. w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Jaśle, miałyśmy okazję gościć Panie na kolejnym spotkaniu programu Liderka z Jasła.

Podczas pierwszej części spotkania poznałyśmy prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej. Rozmawiałyśmy o formach prawnych działalności gospodarczej, doborze PKD, formach opodatkowania działalności, procedurach i ochronie danych osobowych w firmie. Dowiedziałyśmy się  gdzie szukać informacji o obowiązujących przepisach prawa, czy warto korzystać z internetowych podpowiedzi w tym zakresie i kiedy skorzystać z konsultacji prawnej.

W drugiej części spotkania Panie biorące w nim udział poznały historię naszej lokalnej Przedsiębiorczyni. Dowiedziały się jak i dlaczego powstał jej pomysł na biznes, na jakie trudności napotykała we wstępnej fazie prowadzenia działalności i jak sobie z nimi radziła.

Panie biorące udział w spotkaniu miały również możliwość wzięcia udziału w sesji budowania networkingu wśród zainteresowanych uczestniczek w formule Rozmowy Liderek o życiu i biznesie.

Rozmowy Liderek służą wymianie wiedzy i doświadczenia, prezentowaniu swoich kompetencji, umiejętności i pomysłów; nawiązaniu relacji oraz poszukiwaniu inspiracji, motywacji i pomysłu na siebie w biznesie.

Program Liderka z Jasła ma na celu budowanie szeroko rozumianych postaw przedsiębiorczych, kształtowanie kompetencji liderskich, budowanie networkingu kobiet, tworzenie platformy wymiany doświadczeń oraz wspieranie kobiet w pracy i biznesie.

Serdecznie dziękujemy za udział i już dziś zapraszamy na kolejne spotkania cyklu.