Aktualności

XVII Międzynarodowe Dni Wina – ekosystem wsparcia przedsiębiorczości

XVII Międzynarodowe Dni Wina – ekosystem wsparcia przedsiębiorczości

Jednym z kluczowych potencjałów miasta Jasła jest przedsiębiorczość. Małe, średnie i duże biznesy z powodzeniem funkcjonują i rozwijają się na naszym terenie. Obecnie w Jaśle działa ponad 3800 podmiotów gospodarczych.

Podczas XVII Międzynarodowych Dni Wina na jednym ze stoisk zaprezentowały się instytucje otoczenia biznesu, wspierające przedsiębiorców. Przyjemność uczestnictwa w tym wyjątkowym Wydarzeniu miał również Inkubator Przedsiębiorczości w Jaśle. Można było poznać jego ofertę, wsparcie jakie świadczy i działania jakie podejmuje.

Przedstawiciele Inkubatora zaprezentowali ciekawostki dotyczące jasielskiej przedsiębiorczości oraz opowiedzieli o działaniach nakierowanych na jej wsparcie. Rozmawialiśmy o Inkubatorze, programie Liderka z Jasła, spotkaniach z biznesem i wspieraniu startapów i networkingu.

Specjaliści IP wśród zainteresowanych przeprowadzili test osobowości zawodowych oraz porozmawiali o zakładaniu działalności gospodarczej i o motywacji do działania, skutecznym gospodarowaniu czasem oraz metodach efektywnej realizacji zadań. Wspólnie wybraliśmy najbardziej rozpoznawalną jasielską firmę. Tytuł ten przypadł firmie Gamrat, na drugim miejscu znalazła się firma Nowy Styl.

Gościom zaproponowano również krótką ankietę na temat przedsiębiorczości krzyżówkę „Co wiesz o Inkubatorze?”. Dla Juniorów przedsiębiorczości przygotowano gry, kolorowanki, wykreślanki i labirynty.

W sobotę w godzinach od 12 do 16 można było spotkać się z fachowcami z Fundacji Aktywna Galicja, którzy w ramach projektu Ścieżki kariery szyte na miarę oferują swoje wsparcie w rozwoju kariery zawodowej.

Podczas wydarzenia można było porozmawiać także z przedstawicielami Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, które aktywnie wspiera rozwój przedsiębiorczości wśród dzieci i młodzieży, angażując się m.in. w organizację profesjonalnych staży zawodowych uczniów w firmach, w ramach projektu dostosowanie edukacji do potrzeb rynku pracy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym za aktywny udział, wszystkie ciekawe rozmowy i cenne spotkania!