Aktualności

Nakręceni na biznes Juniorzy Przedsiębiorczości

Nakręceni na biznes Juniorzy Przedsiębiorczości

15 maja br. w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Jaśle odbyło się rozstrzygnięcie IV edycji  konkursu Junior Przedsiębiorczości.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu miasta Jasła, a jego głównym celem było kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród uczniów oraz zainteresowanie dzieci i młodzieży ideą prowadzenia własnego biznesu.

Motywem przewodnim konkursu był temat „Nakręceni na biznes”.

Przedmiotem konkursu było sporządzenie „Biznesplanu Juniora” według określonego formularza oraz zobrazowanie zawartego w nim pomysłu na biznes w formie krótkiego filmiku, klipu.

Do udziału w IV edycji Konkursu pn. „Junior Przedsiębiorczości” zgłosiło się trzy szkoły podstawowe z terenu Miasta Jasła. Były to:

  1. Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej,
  2. Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. bpa I. Krasickiego,
  3. Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. I. Łukasiewicza.

Na konkurs wpłynęło pięć prac.

Komisja Konkursowa po dokonaniu szczegółowej oceny złożonych prac przyznała trzy wyróżnienia, a tytuł Juniora Przedsiębiorczości dwóm zespołom: przedstawicielom klasy 8a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle oraz zespołowi uczniów klas 7 i 8 ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle.

Nagrodzone drużyny będą mieć możliwość udziału w warsztatach filmowych promujących postawy przedsiębiorcze, które odbędą się w czerwcu br.

Podczas rozdania nagród poprosiliśmy uczestników konkursu o wskazanie czego chcieliby się dowiedzieć o przedsiębiorczości uzyskując bardzo interesujące i nietuzinkowe odpowiedzi, które potwierdzają jak kreatywni są nagrodzeni.

Wszystkim nagrodzonym Serdecznie Gratulujemy!

Zapraszamy na fotorelację.