Aktualności

Przedsiębiorcza GENialna MAJówka z Funduszami Europejskimi

Przedsiębiorcza GENialna MAJówka z Funduszami Europejskimi

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w dniach 12-13 maja na terenie jasielskiego Generatora Nauki GEN zorganizowana została GENialna MAJówka z Funduszami Europejskimi. Celem wydarzenia była promocja funduszy europejskich, dzięki którym w Jaśle w ostatnich latach zrealizowano kilkanaście inwestycji.

Podczas tego wydarzenia w piątek 12 maja, Inkubator Przedsiębiorczości w Jaśle przygotował warsztaty z zakresu przedsiębiorczości oraz prelekcje pt. Przedsiębiorczy senior czyli kilka słów o silver economy, wymianie i współpracy międzypokoleniowej.

Podczas warsztatów zrealizowanych w strefie coworkingowej Generatora Nauki można było m.in. wykonać badanie typu osobowości zawodowych oraz przetestować swój pomysł na biznes, a także poznać ofertę Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle oraz porozmawiać o zarządzaniu czasem i skutecznej motywacji.

Natomiast podczas prelekcji, która odbyła się na Sali Audytoryjnej, skierowanej przede wszystkim do seniorów można było dowiedzieć się czym jest silver economy czyli gospodarka senioralna oraz szeroko rozumiany srebrny rynek i jego obszary. Wspólnie z uczestnikami spróbowaliśmy także odpowiedzieć na pytanie czego najbardziej brakuje Seniorom w Jaśle oraz jakie działania z zakresu przedsiębiorczości Seniorów przydałyby się w naszym mieście.  

Wszystkim uczestnikom naszego wydarzenia serdecznie dziękujemy za zainteresowanie, otwartość oraz ciekawe i inspirujące rozmowy!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.