Aktualności

Biznesowe ABC, czyli jak obywatel Ukrainy powinien przygotować się do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce

Biznesowe ABC, czyli jak obywatel Ukrainy powinien przygotować się do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce

W miniony czwartek 21 września,  na zaproszenie Fundacji SLOW BESKID miałyśmy okazję gościć w Świetlicy – nowoutworzonej, przyjaznej dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy przestrzeni znajdującej się w Jaśle przy ul. Wincentego Pola 41.

Świetlica, zorganizowana przez Fundację w wynajętych z zasobów miasta Jasła pomieszczeniach, to miejsce, gdzie obywatele Ukraińscy nie tylko mogą się swobodnie spotykać, ale organizowane są tam także różnorodne warsztaty i spotkania ze specjalistami.

Na czwartkowym spotkaniu promowałyśmy ofertę Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle oraz idee zakładania działalności gospodarczej wśród obywateli Ukraińskich.

Przedstawiłyśmy najważniejsze informacje dotyczące działalności gospodarczej oraz działalności nierejestrowej. Opowiedziałyśmy jak przygotować się do rejestracji działalności, jakie są formy działalności i czym jest Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej.

Zaproponowałyśmy uczestnikom spotkania także skorzystanie z Business Model Canvas czyli narzędzia przydatnego przy planowaniu i rozwoju działalności gospodarczej, dzięki któremu w łatwy sposób można zdefiniować, zaprojektować i zwizualizować idee i pomysły biznesowe.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie, ciekawe rozmowy i pytania. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania z Inkubatorem Przedsiębiorczości w Jaśle.