Aktualności

Złota Setka Firm Podkarpacia 2021

Złota Setka Firm Podkarpacia 2021

28 września 2021 r. na uroczystej gali, która odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce k. Rzeszowa, zostały ogłoszone wyniki XV edycji rankingu organizowanego przez Nowiny, przy współudziale podkarpackiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Małopolskiego Instytutu Gospodarczego. Wśród wyróżnionych przedsiębiorstw znalazły się także firmy związane z Jasłem.

Ranking „Złota Setka Firm Podkarpacia” od lat jest ważnym źródłem informacji o kondycji i rozwoju podmiotów gospodarczych naszego regionu. Znajdują się w nim firmy, które kreują ekonomiczny rozwój Podkarpacia. Elementami składowymi rankingu są cztery podstawowe mierniki oceny aktywności rynkowej przedsiębiorstwa: przychody ze sprzedaży, dynamika tych przychodów, zatrudnienie i wartość eksportu.

Autorzy rankingu obok listy podstawowej przygotowują także tzw. „Złote Dziesiątki” czyli zestawienia dziesięciu najlepszych firm według takich kategorii jak: rentowność, zysk netto, dynamika sprzedaży, wartość eksportu, udział eksportu w sprzedaży, zatrudnienie, kapitalizacja giełdowa dla spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Najnowszy ranking obejmuje wyniki za 2020 rok.

Na 15. miejscu rankingu oraz 2 miejsce w złotej dziesiątce w kategorii zatrudnienie znalazł się, działający na terenie miasta Jasła Nowy Styl sp. z o.o., który w 2020 r. osiągnął 762 tys. zł. przychodu, zatrudniając 3291 pracowników.

Na 42. pozycji w rankingu „Złota Setka Firm Podkarpacia” uplasowała się firma Polwax S.A., która w ubiegłym roku osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 214 tys. zł. Spółka zatrudnia 222 osób.  Spółka zajęła także 8 miejsce w złotej dziesiątce w kategorii kapitalizacji giełdowej dla spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz otrzymała wyróżnienie Kapituły „Nowin”.

Pozycję 53.  W rankingu zajęła firma Fabryka Armatur Jafar S.A., która zatrudnia 250 osób i w ubiegłym roku osiągnęło 157 tys. zł przychodu, co dało jej 9 miejsce w „złotej dziesiątce” w kategorii rentowność.

Na miejscu 60 uplasował się jasielski Gamrat S.A. Spółka w 2020 r. wykazała 126 tys. zł przychodu, zatrudniając 275 pracowników. Tuż za nim w zestawieniu Złota Setka Firm Podkarpacia uplasowała się spółka Baltic Wood S.A., zajmując jednocześnie 6 miejsce złotej dziesiątki udziału eksportu w sprzedaży. Jej przychody wyniosły 126 tys. zł natomiast zatrudnienie w 2020 r. było na poziomie 377 etatów.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju i pomyślności!

Szczegółowe informacje o rankingu oraz uroczystej gali na stronie internetowej nowiny24

Źródło: nowiny24
Źródło: nowiny24