Aktualności

Konkurs na biznesplan – jeszcze do 10 lipca

Konkurs na biznesplan – jeszcze do 10 lipca

Jeszcze można wziąć udział w Konkursie na najlepszy biznesplan organizowanym przez Miasto Jasło we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami oraz instytucjami otoczenia biznesu. Termin składania formularzy zgłoszeniowych został przedłużony do 10 lipca br.

Jeśli, więc jesteś z Jasła lub powiatu jasielskiego i masz pomysł na biznes z branży ICT (sekcji J -Informacja i Komunikacja według Polskiej Klasyfikacji Działalności) lub prowadzisz taką działalność nie dłużej niż rok, weź udział w konkursie Miasta Jasła na najlepszy biznesplan.

Możesz wygrać nie tylko atrakcyjne nagrody, ufundowane zarówno przez Miasto Jasło, jak
i Partnerów Konkursu, ale także skorzystać ze wsparcia i porad ekspertów w napisaniu profesjonalnego biznesplanu.

Aby wziąć udział w konkursie, nie musisz prowadzić działalności gospodarczej, wystarczy,
że jesteś pełnoletni i masz swój pomysł na biznes z branży ICT.

Jeśli natomiast jesteś przedsiębiorcą znajdującym się w początkowej fazie rozwoju firmy,
tj. działasz na rynku nie dłużej niż rok, przystępując do konkursu także możesz wiele zyskać.

Poza możliwością wygrania niebanalnych nagród, zdobyć można bowiem także wiedzę i nowe doświadczenia bardzo przydatne w rozwoju działalności i dostosowywaniu jej ram
do zmiennych warunków rynkowych.

Dużym atutem konkursu jest już sama komisja konkursowa, którą tworzą osoby od wielu lat wspierające i aktywizujące przedsiębiorców, a także skutecznie działające na lokalnym rynku. To nie tylko urzędnicy miejscy, ale także przedstawiciele biznesu (prezesi i dyrektorzy znanych firm) oraz instytucji otoczenia biznesu. Zapewniają oni niezależność i obiektywizm,
a dodatkowo chętnie dzielą się wiedzą i zdobytymi doświadczeniami.

Jednocześnie, wszyscy członkowie komisji konkursowej oraz przedstawiciele organizatora konkursu, są bezwzględnie zobowiązani do zachowania poufności pozyskanych informacji dotyczących biznesplanów, zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu konkursu.

Konkurs jest podzielony na II etapy. W pierwszym trwającym do 10 lipca br., wystarczy przedstawić swój pomysł na biznes poprzez wypełnienie krótkiego formularza. Uczestnicy, którzy przejdą do II etapu będą przygotowywać swoje biznesplany już pod okiem ekspertów. Gotowy biznesplan trzeba będzie złożyć do 10 września br.

Jeśli masz wątpliwość czy Twój pomysł na biznes wpisuje się w branże ICT (sekcję J PKD) skorzystaj z wyszukiwarki kodów PKD dostępnej pod adresem: https://www.biznes.gov.pl/pl/klasyfikacja-pkd lub skontaktuj się z nami. 

Dodatkowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać w Wydziale Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Miasta w Jaśle pod numerem telefonu 13 44 86 327, e-mail wp@um.jaslo.pl., a regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe znajdziesz tutaj: https://um.jaslo.pl/pl/konkurs-na-najlepszy-biznesplan-branzy-ict/