Aktualności

Inkubator Przedsiębiorczości w Jaśle na II Jasielskich Targach Pracy, Edukacji i Kariery

Inkubator Przedsiębiorczości w Jaśle na II Jasielskich Targach Pracy, Edukacji i Kariery

21 kwietnia na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle odbyły się II Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery. Były one świetną okazją do poznania firm działających na lokalnym rynku, a także dały przestrzeń dla wielu spotkań, rozmów i dyskusji.

Targi zorganizowane zostały przez Miasto Jasło w partnerstwie z Jasielskim Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i skierowane były przede wszystkim do osób poszukujących pracy, uczniów szkół średnich i studentów. Głównym celem targów była pomoc osobom zainteresowanym nie tylko w podjęciu, ale również zmianie dotychczasowego zatrudnienia, zapoznanie uczestników z oczekiwaniami i wymogami rynku pracy oraz przekazanie informacji na temat możliwości zdobycia nowych kwalifikacji.

Podczas Targów zaprezentowało się 35 Wystawców. W strefie Praca znalazło się 20 firm o różnorodnym profilu charakterze i wielkości. Swoją ofertę zaprezentowało także Wojskowe Centrum Rekrutacji w Jaśle, ZUS Oddział w Jaśle oraz Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich i Inkubator Przedsiębiorczości w Jaśle. W strefie Edukacja zaprezentowały się szkoły ponadpodstawowe powiatu jasielskiego, firmy doradcze i szkoleniowe oraz uczelnie wyższe.

Wystawcy przygotowali wiele ciekawych atrakcji dla odwiedzających. Można było m.in. wejść w wirtualną rzeczywistość, skorzystać z zabiegu parafinowego na dłonie czy masażu, poznać wiek na jaki czuje się nasze ciało, a także zaglądnąć do demo caru jednej z firm czy wykonać badanie typu osobowości zawodowych.

W strefie warsztatowej 30 osób wzięło udział w spotkaniach realizowanych przez firmę KS sp. z o.o. pn. „Kariera w świecie marketingu internetowego dla początkujących. Jak przygotować się do pracy w branży”, a każdy zainteresowany mógł uczestniczyć w Webinarium Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle pn. „Jak wejść do świata IT?”.

Wszyscy chętni mogli skorzystać także z indywidualnego doradztwa prowadzonego przez specjalistów z Urzędu Pracy oraz przedstawicieli Fundacji Aktywna Galicja. Spotkania w gronie specjalistów cieszyły się sporym zainteresowaniem i z pewnością przyczyniły się do pogłębienia wiedzy i zdobycia doświadczenia. Udział w targach był bezpłatny.  

II Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery realizowane są w ramach przedsięwzięcia Dni Przedsiębiorczości w projekcie  „Jasło – moje miasto, mój dom” finansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021 oraz budżetu państwa. 

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie https://um.jaslo.pl/pl/jaslo-moje-miasto-moj-dom/